Pro zájemcePro veřejnostPro veřejnostPro média

Pro veřejnost

Materiálně technické vybavení: Domov pro seniory je umístěn ve čtyřpodlažní budově uprostřed velké zahrady na periferii města Moravských Budějovic. Budova byla v minulosti částečně modernizována a průběžně jsou vytvářeny stále lepší podmínky pro poskytování veškerých sociálních služeb. Viz. investiční akce.

V domově jsou převážně dvoulůžkové a třílůžkové pokoje. K jednotlivým pokojům jsou určena společná sociální zařízení na jednotlivých podlažích. Na každém podlaží se nachází místnost pro osobní hygienu, která je vybavena polohovacími vanami s vířivkou. K dispozici jsou též zvedací zařízení pro imobilní obyvatele. Pokoje jsou částečně vybaveny polohovacími postelemi s elektrickým ovládáním a dále pak klasickými lůžky s mechanickým polohováním. Obyvatelé využívají nábytek domova. Víceúčelová společenská místnost a jídelna jsou umístněny v nově přistavené části domu. Součástí domu je i kaple, kde jsou denně zajišťovány římskokatolické bohoslužby. Velmi využívaná je i velká zahrada, která slouží obyvatelům k rekreaci, procházkám a jsou zde pořádány v letních měsících různé společenské akce.

Povrchová úprava podlah na pokojích, chodbách, společenských místnostech, sesternách a kuchyňkách na jednotlivých podlažích je krytina z PVC případně keramická dlažba, stejně jako v jídelně, víceúčelové společenské místnosti, pomocných provozech, v koupelnách a sociálních zařízeních je keramická dlažba s obkladem. Povrch stěn je běžná štuková omítka s výmalbou, případně omyvatelný nátěr stěn na schodišti a některých pokojích.

V domě jsou umístěny ordinace praktického lékaře a odborných lékařů, kteří do Domu dochází, rehabilitační místnost, sesterny, kuchyňky a kulturní a společenské místnosti na jednotlivých podlažích. Vertikální bezbariérové propojení zajišťují dva výtahy, z nichž jeden je možno využít i pro ležící obyvatele. Dům provozuje vlastní prádelnu, žehlírnu a stravovací provoz